Safran Yetiştiriciliği Yazdır E-posta
Cuma, 06 Mart 2009 12:47

Taşköprü`de 100 kişilik tekstil fabrikası açılıyor

 

Adına münhasır Safran bitkisi özellikle Safranbolu'da yetişmektedir. Osmanlı döneminden bu güne kadar süre gelen zaman içersinde manevi değerinin yanı sıra maddi değerinin’de çok yüksek olduğu söylenen safran bitkisi Boya, İlaç, Kozmetik ve gıda sanayisinde çok özel değerleri olan bir bitkidir para değerinin altın’a eşdeğerolduğu söylenen safran bitkisi dünya piyasalarında kilosu ( on bin dolar ) olduğu söyleniyor.

 

Perşembe, 09 Nisan 2009 12:28 tarihinde güncellendi
Devamını oku...
 
Yazdır E-posta
Cuma, 27 Şubat 2009 12:55

 Değerli Üyelerimiz

 

Derneğimiz  (TEP-DER)  ismini  kullanarak  Taşköprülü  olduğu söylenen Ümit Yerlioğlu isminde  bir  şahıs  telefonla  veya  mail  atarak  anam  hasta  babam  hasta  diye  üyelerimizden  para  dolandırıyormuş.
Bu  gibi  durumlara  itibar  etmeyin.  Bir  köylümüz  bana  telefonla  bildirdi  kendisine  buradan  teşekkürlerimi  bildiriyorum.  Biz  gerekli  araştırmalara  başladık.


                                                                   Yönetim  Kurulu  Başkanı

                                                                             Niyazi  Yıldırım 

Cuma, 27 Şubat 2009 14:05 tarihinde güncellendi
 
TAŞKÖPRÜ’DEN GAZZE’YE GAZLIBEZ YARDIMI Yazdır E-posta
Yazar cihan yıldırım   
Cuma, 13 Şubat 2009 12:53
       

  Taşköprü ilçemizde faaliyet gösteren ve sektörünün öncü kuruluşları arasında yer alan Ongun Tekstil Gazlıbez Fabrikası yetkilileri Gazze’de ki savaş mağdurlarına ulaştırılması üzere Taşköprü Kızılay Şubesi’ne çeşitli ebatlarda gazlıbez teslim etti.Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Kızılayı Taşköprü Şubesi Başkanı Hüseyin Seven, Türk Kızılayı’nın ülke çapında düzenlemiş olduğu “Gazze Sınavı İnsanlık Sınavı! Haydi Türkiye, Şimdi Yardım Zamanı” sloganıyla başlatmış olduğu yardım kampanyasına dikkat çekerek bu kapsamda kendilerinin de kampanyaya destek vermek için çalıştıklarını ve bu çalışma sonucu ilçe faaliyet gösteren Ongun Tekstil Gazlıbez Fabrikası yetkililerinin çeşitli ebatlarda çok sayıda gazlıbezi şubelerine kendilerinin teslim ettiğini söyledi.Bu gazlı bezleri Taşköprü Kızılay Şubesi Başkanı olarak Ankara’da bulunan Afet Müdahale Merkezi (AFOM) ulaştıracaklarını kaydeden Seven, Taşköprü’de yürüttükleri yardım kampanyalarının bununla da kalmadığını ve resmi kurum ve dairelere yazı yazdıklarını, Filistin yararına tüm bankalardan açılan 2868 nolu Kızılay hesaplarına yardım toplandığını ayrıca tüm operatörlerden Fislistin için 2868’e 5 TL karşılığı boş mesaj çekerek vatandaşları yardımda bulunabilmeleri konusunda bilgilendirdiklerini ifade etti.Ongun Tekstil Fabrikası Müdürü Coşkun Gülşen’de fabrika olarak kendilerinin de Filistin’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalamadıklarını belirterek Kızılay aracılığıyla Gazze’ye ulaştırılacak yardımın ilkini yaptık. Bu yardımlarımızın devamı gelecek şeklinde konuştu. 

Cuma, 13 Şubat 2009 12:57 tarihinde güncellendi
 
TAŞKÖPRÜ’DEN GAZZE’YE GAZLIBEZ YARDIMI Yazdır E-posta
Yazar cihan yıldırım   
Cuma, 13 Şubat 2009 12:53
       

  Taşköprü ilçemizde faaliyet gösteren ve sektörünün öncü kuruluşları arasında yer alan Ongun Tekstil Gazlıbez Fabrikası yetkilileri Gazze’de ki savaş mağdurlarına ulaştırılması üzere Taşköprü Kızılay Şubesi’ne çeşitli ebatlarda gazlıbez teslim etti.Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Kızılayı Taşköprü Şubesi Başkanı Hüseyin Seven, Türk Kızılayı’nın ülke çapında düzenlemiş olduğu “Gazze Sınavı İnsanlık Sınavı! Haydi Türkiye, Şimdi Yardım Zamanı” sloganıyla başlatmış olduğu yardım kampanyasına dikkat çekerek bu kapsamda kendilerinin de kampanyaya destek vermek için çalıştıklarını ve bu çalışma sonucu ilçe faaliyet gösteren Ongun Tekstil Gazlıbez Fabrikası yetkililerinin çeşitli ebatlarda çok sayıda gazlıbezi şubelerine kendilerinin teslim ettiğini söyledi.Bu gazlı bezleri Taşköprü Kızılay Şubesi Başkanı olarak Ankara’da bulunan Afet Müdahale Merkezi (AFOM) ulaştıracaklarını kaydeden Seven, playing pokies online Taşköprü’de yürüttükleri yardım kampanyalarının bununla da kalmadığını ve resmi kurum ve dairelere yazı yazdıklarını, Filistin yararına tüm bankalardan açılan 2868 nolu Kızılay hesaplarına yardım toplandığını ayrıca tüm operatörlerden Fislistin için 2868’e 5 TL karşılığı boş mesaj çekerek vatandaşları yardımda bulunabilmeleri konusunda bilgilendirdiklerini ifade etti.Ongun Tekstil Fabrikası Müdürü Coşkun Gülşen’de fabrika olarak kendilerinin de Filistin’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalamadıklarını belirterek Kızılay aracılığıyla Gazze’ye ulaştırılacak yardımın ilkini yaptık. Bu yardımlarımızın devamı gelecek şeklinde konuştu. 

Cuma, 13 Şubat 2009 12:57 tarihinde güncellendi
 
İnternet merkezlerine ilgi büyük Yazdır E-posta
Yazar cihan yıldırım   
Cuma, 13 Şubat 2009 12:49
 

Ulaştırma Bakanlığı tarafından başlatılan 'Kamu İnternet Erişim Merkezleri Projesi' kapsamında Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde açılan internet merkezine vatandaşların ilgisi her geçen gün artıyor.


Türk Telekom'un sponsorluğunu üstlendiği merkezin yer tahsisini Taşköprü Kaymakamlığı üstlendi. Kaymakamlığın öncülüğünde ilçeye kazandırılan internet merkezinin çalışmalarını Milli Eğitim Müdürlüğü kontrol ediyor. 2008-2009 eğitim-öğretim dönemiyle faaliyete başlayan merkezden öğrencilerin yararlanması gözden kaçmadı. Okuldan sonraki boş zamanlarında araştırma yapma ve ders çalışma ortamı düşünülerek dizayn edilen merkezden tüm vatandaşların ücretsiz yararlanabilecekleri belirtildi.


Çocuğunu merkeze getiren bir veli, ''Evinde bilgisayar olmayan aileler için çok güzel bir imkan sağlandı. Çocuklarımızı gönül rahatlığıyla buraya getiriyoruz. Ücretsiz hizmet verilmesinin de ayrı bir önemi var. Bu merkezin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' dedi.


İnternet erişim merkezinde 20 bilgisayar bulunduğu, hafta içi her gün 08.00-17.00 saatleri arasında açık olduğu ifade edildi.
Diğer taraftan, ilçede yaşayan kadınlara internet evinde bilgisayar destekli okuma-yazma ve bilişim derslerinin verilmesinin planlandığı öğrenildi.

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 6 - 11

Sponsorlarımız

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

© 2016 Tepedelik Kültür Kalkınma ve Dayanışma Derneği - Tüm hakları saklıdır.

EK