Yazdır E-posta
Cuma, 20 Mart 2009 11:57

Taşköprü`de 100 kişilik tekstil fabrikası açılıyor

 

Taşköprü ilçemizde ülke genelinde yaşanan krize rağmen yarın (Çarşamba) açılacak olan 100 kişiye istihdam sağlayacak Yıl-Set Tekstil’in sevinci yaşanıyor.

Ağcıkişi Mahallesi Taşköprü çıkışında 6 yıl faaliyet gösterdikten sonra geçtiğimiz aralık ayında kapısına kilit vuran 90 kişi kapasiteli fabrikanın kapanmasının ardından Taşköprü Belediyesi’nin girişimleriyle merkezi İstanbul’da olan ve ilk başta 100 kişiye istihdam sağlayacak olan Yıl-Set Tekstil Fabrikası Taşköprü’de bugün hizmet vermeye başlayacak.

 


Konuyla ilgili açıklama yapan Taşköprü belediye Başkanı Mustafa Günay, ilk olarak Pratik Sanat Okulu olarak yapılan tesisin yıllar itibari ile fabrika olarak işletildiğini ve geçtiğimiz aralık ayından bu tarafa kapalı olduğunu söyledi. Günay, Belediye olarak girişimleri sonucu 100 kişiye istihdam sağlayacak olan köklü bir ihracatçı tekstil firması olan Yıl-Set Sanayi ve Ticaret LTD şirketinin ilçeye fabrika açmasından tüm Taşköprülüler adına mutluluk duyduklarını ifade etti.


Yıl-Set Tekstil yetkilileri ise Taşköprü merkezli kurdukları firmalarının direkt olarak İngiltere’ye ihracat yapacağını ve 100 kişi olarak başladıklarını üretimlerinde kısa süredeki hedeflerinin başında 250 kişiye 2 yıl içinde ise 600 kişiye istihdam sağlamak olduğunu belirtti.


Böyle bir fabrikayı Taşköprü’ye kurmalarında kendilerine destek sağlayan Taşköprü Belediyesi’ne teşekkür eden yetkililer Çarşamba günü saat 13.00’da gerçekleşecek açılışa tüm Taşköprülüleri beklediklerini ifade ettiler.

Perşembe, 09 Nisan 2009 12:20 tarihinde güncellendi
 

Sponsorlarımız

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

© 2016 Tepedelik Kültür Kalkınma ve Dayanışma Derneği - Tüm hakları saklıdır.

EK

www.000webhost.com