Yazar cihan yıldırım   
Salı, 25 Kasım 2008 09:02

Taşköprüde Aile  Hekimliği Uygulamasına Geçildi

 

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde aile hekimliği uygulamasına başlandı.

İlçe ve köylerinin 12 bölgeye ayrıldığı aile hekimliği uygulamasında hangi hekiminin kaçıncı bölgeden sorumlu olduğu belirlendi.


Uygulama gereği Alatarla Sağlık Ocağı üç bölgeye, eski adıyla 3 No'lu Sağlık Ocağı şimdiki adıyla 40 No'lu Aile Sağlığı Merkezi dört bölgeye, eski adıyla 1 No'lu Sağlık Ocağı şimdiki adıyla 39 No'lu Aile Sağlığı Merkezi 5 bölgeye ayrıldı. Göreve yeni başlayan aile hekimleri Taşköprü'de uygulamayı en üst seviyede yapmak için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini kaydettiler.

Devamını oku...
 
Yazar Niyazi Yıldırım   
Perşembe, 13 Kasım 2008 15:22
SEVGİLİ HEMŞERİLERİM

 

Birazda Beyaz altından Sarımsaktan bahsetmek istiyorum. Köyde sarımsak konusunda da biraz araştırmalar yapma fırsatı buldum. Köye gittiğim tarih 15. Ağustos 2008 falandı tam sarımsak hasat mevsimi idi. Herkes harıl harıl gece gündüz sarımsak sığıyor pazara hazırlıyordu. Çoluk çocuk yaşlı genç herkes çalışıyordu meşgul etmeyim diye ne bir akrabama ziyarete gidebildim ne de evime çağırabildim.
Devamını oku...
 
Kuşburnu Umut Oldu
Çarşamba, 12 Kasım 2008 21:32

 

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde köylüler bu yıl sarımsaktan umduğunu bulamayınca dağda doğal olarak yetişen kuşburnuna yöneldi.

Cumartesi, 15 Kasım 2008 08:29 tarihinde güncellendi
Devamını oku...
 
Yazar Niyazi Yıldırım   
Pazartesi, 10 Kasım 2008 00:00

DEĞERLİ HEMŞERİLERİM


Bu sene köye tatile gittiğimde bazı araştırmalar yapma fırsatı buldum hep kafamda Tarımı nasıl verimli hale getirebiliriz düşüncesi vardı oraya varınca gördüm ki Arazi sulama problemi daha önemli ve o yönde çalışmaya başladım. Barajları dolaştım köylülerimden bilgi aldım. Köy Muhtarımızdan bilgiler aldım. Köyümüzün büyük bölüm arazisini sulayan Sakız göletinin kuruduğunu gördüm yeni devreye giren Tekke barajı (ASAR) göletini gördüm kapalı devre su kanallarını gezdim henüz daha tamamlanmamıştı.

 

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 - 4

Sponsorlarımız

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Hava Durumu

Ziyaretçi Sayısı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün17
mod_vvisit_counterDün566
mod_vvisit_counterBu Hafta1657
mod_vvisit_counterBu Ay12171
Şu anda 30 ziyaretçi çevrimiçi

© 2016 Tepedelik Kültür Kalkınma ve Dayanışma Derneği - Tüm hakları saklıdır.

EK

www.000webhost.com